kaderníčka

V Nemecku som sedela takmer štyri hodiny

Najväčší rozdiel som však nevidela len na účte. V Nemecku som v salóne strávila takmer štyri hodiny. Kaderníčka postupovala oveľa pomalšie, detailnejšie a celý proces rozdelila do viacerých krokov.

Použila viac kúr, masiek, ochranných prípravkov a produktov, ktoré mali vlasom pomôcť zvládnuť zosvetľovanie čo najšetrnejšie. Viac sa sústredila na kvalitu vlasov po farbení, nie iba na samotný výsledný odtieň. Mala som pocit, že každá časť procesu má svoj dôvod a že moje vlasy nedostávajú len farbu, ale celý ochranný servis.

Na druhej strane, pri cene 260 eur sa človek prirodzene pýta, či mu to stojí za to. Na Slovensku som zaplatila 90 eur a po hodine a pol som odchádzala s blond vlasmi. V Nemecku som sedela takmer štyri hodiny a účet sa vyšplhal na sumu, za ktorú si niekto kúpi predĺžený víkend.

Milí boli v oboch salónoch

Nechcem tvrdiť, že slovenský salón zaostal a nemecký všetko vyhral. Takto jednoduché to nebolo. V oboch salónoch sa ku mne správali milo, cítila som sa príjemne a nikto ma neodbil.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by ODZADU SK (@odzadu.sk)

Rozdiel vidím skôr v prístupe. Slovenská kaderníčka riešila premenu rýchlo, prakticky a za dostupnú cenu. Nemecká kaderníčka z nej spravila dlhší a detailnejší proces so silnejším dôrazom na ochranu vlasov. Jeden prístup mi ušetril čas aj peniaze, druhý mi doprial viac starostlivosti a produktov.

Čo by som si vybrala nabudúce?

Ak by som chcela peknú premenu za rozumnú cenu, slovenský salón by mi úplne stačil. Ak by som mala vlasy veľmi citlivé, poškodené alebo by som chcela čo najšetrnejší postup, asi by som viac ocenila nemecký systém s kúrami a ochranou.

Najviac ma však stále šokuje samotný rozdiel. Za podobnú službu som na Slovensku zaplatila 90 eur, zatiaľ čo v Nemecku 260 eur. A práve vtedy mi došlo, že aj jedna kaderníčka a jeden blond odtieň môžu v dvoch krajinách rozprávať úplne iný cenový príbeh.

Odporúčané články

Viac z kategórie Krása