Zoznamky zničili lásku

Zoznamovacie aplikácie už dávno nie sú tabu témou a vzťah si takto našlo už viacero single ľudí. Treba si však uvedomiť, že aj keď nám priniesli obrovské množstvo možností, trošku aj zničili naše očakávania. Ale ako … ?

Možno aj ty sama poznáš ten adrenalín, keď si stiahneš zoznamku, pridáš tam svoje krásne fotky, všetky predispozície a vrhneš sa na hľadanie lásky. Swipuješ a čakáš, kto ti ako prvý napíše. Už po prvých správach cítiš spojenie a ani sama nechápeš, čo sa to deje. Nezabúdaj však, že zoznamky nenahrádzajú osobné stretnutie a nespadni do virtuálneho vzťahu.

Ako zoznamky zničili očakávania na moderný vzťah?

Môžeme si vyberať, kým nenájdeme skutočne pravého

Zoznamovacie aplikácie nám prinášajú nespočetné možnosti a pre mnohé ženy tak možno vytrácajú pocit, že niekde vonku na ne čaká princ na bielom koni. Nikto ti nekáže skákať do vzťahu s hneď prvým objavom, avšak uvedom si, že dokonalosť naozaj neexistuje a každý má nejaké svoje chyby.

Vo vzťahu je dôležité spoločne na nich pracovať a rásť ako dvaja dospelí ľudia. Preto nečakaj, že stretneš niekoho lepšieho ihneď, ako opäť swipneš, a radšej sa skús pozrieť na potenciál muža, s ktorým si akurát v kontakte. Takto totiž môžeš skončiť ako večná „žena na zoznamke“.

Povrchnosť je ten najväčší štandard

Na zoznamkách sa rozhodujeme na základe vzhľadu a svojho partnera si vyberáme za pár sekúnd. Často však zabúdame, že skutočný vzťah je viac ako krásna fotka či pár sladkých správ na dobrú noc. Aj keď si na zoznamke myslíme, že láska potrebuje spojenie, sú omnoho dôležitejšie veci ako pekná tvárička.

Povrchná láska
zdroj: Pexels/cottonbro studio

Strach z intimity a záväzkov

Moderná doba priniesla veľmi veľa strachov, čo sa týka vzťahov. Jedným z nich je aj intimita, ale aj veľké záväzky. Na zoznamke sa dá veľmi ľahko vybudovať povrchný vzťah, avšak takáto láska často po prvých problémoch zhorí. Veď v dnešnom svete je rozchod len jedno kliknutie ďalej a vlastne si ani neuvedomujeme, ako to druhú stranu môže zničiť.

Sme prepojení, ale osamelí

Azda najväčší paradox zoznamovacích aplikácií je, že aj keď sme v spojení s niekým novým, vo vnútri sa stále cítime veľmi osamelí. Časté používanie zoznamiek totiž znižuje naše vlastné sebavedomie a sebahodnota je niečo, čo už ani nepoznáme. Hodiny strávené swipovaním však nedokážu nahradiť jediný rozhovor pri káve.

 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

 

Príspevok, ktorý zdieľa ODZADU SK (@odzadu.sk)

Zoznamky nám síce dali neobmedzený prístup k novým možnostiam, avšak zároveň nám zobrali niečo oveľa cennejšie. A to schopnosť uspokojiť sa, zotrvať a budovať niečo skutočné. Kým si toto dokážeme uvedomiť, budeme swipovať ďalej a čudovať sa, prečo sme vlastne stále samé.

Odporúčané články

Viac z kategórie Vzťahy