Vyrástla si ako jedináčik? Týchto 12 situácií ti bude veľmi povedomých
Lifestyle
Je lepšie vyrastať ako jedináčik alebo mať súrodencov? Na túto otázku neexistuje jednotná alebo správna odpoveď. Každému totiž vyhovuje niečo iné a veľa z nás túži presne po tom opaku, než ktorý sme zažili.
Ak si vyrastala s niekoľkými súrodencami, určite si si neraz predstavovala, aké by to muselo byť, ak by si bola sama. Mala by si od rodičov viac pozornosti, dostávala by si viac darčekov? Život jedináčika však nie je ani zďaleka prechádzka ružovou záhradou a rovnako ako aj viacčlenné rodiny, aj tu sa musia deti pasovať s rôznymi problémami.
Vyrastala si práve ty ako jedináčik? Nasledovné maličkosti a situácie ti budú určite veľmi povedomé.
1. Predstavovala si si, aké by to bolo, ak by si mala súrodenca. Rodičov si sa na to viackrát pýtala.
2. Keď si povedala, že si jedináčik, každý ťa hneď považoval za rozmaznané a sebecké dieťa. Alebo ťa ľutovali, že musíš byť sama smutná.
3. Rada si chodila na rodinné oslavy, kde si sa stretla aspoň so sesternicami a bratrancami.











