Moma Horňáková reaguje na Sajfu

Moma Horňáková sa na Instagrame otvorene vyjadrila k téme, ktorá v posledných dňoch rozdelila ľudí na sociálnych sieťach. Reagovala na video moderátora Sajfu o vyhorení mladých ľudí, ktoré zverejnil instagramový profil Denníka SME.

Martina Horňáková, ktorú verejnosť pozná najmä pod prezývkou Moma, patrí medzi výraznejšie osobnosti slovenskej influencerskej scény. Svoju komunitu si začala budovať ešte ako tínedžerka, keď na YouTube publikovala videá zamerané najmä na módu, krásu, líčenie a každodenný život.

Postupne sa z YouTuberky a blogerky stala jedna z najznámejších slovenských influenceriek. Okrem tvorby na sociálnych sieťach spolupracovala so značkami, objavovala sa na rôznych podujatiach a venovala sa aj ďalším mediálnym aktivitám.

Jednou z tém, pri ktorých bola Moma vždy otvorená, sú aj spoločenské otázky a osobné skúsenosti. Svoj názor často zdieľa so svojimi sledovateľmi a nebojí sa reagovať ani na témy, ktoré vyvolávajú diskusie.

Tentokrát sa vyjadrila k videu, v ktorom moderátor Sajfa hovoril o vyhorení mladých ľudí. Vo svojom vyjadrení poukázal na to, že jeho generácia podobné problémy podľa jeho slov riešila inak.

Pociťuješ často vyhorenie?

„Ja nechcem teraz zľahčovať nejaké vyhorenie alebo niečo, ale že 22-ročný človek má, nechcem povedať, že či má právo byť vyhorený … Asi možno aj má, ale ja si myslím, že naša generácia, asi pravdepodobne toto vôbec neriešila a makali sme, čo sa dalo, lebo sme proste chceli tú príležitosť chytiť,“ povedal Sajfa.

Ich generácia nemala naše problémy

Jeho slová následne zdieľala Moma na svojom Instagrame, pričom pridala vlastný pohľad na celú problematiku.

„Chcem iba povedať, že veľmi nesúhlasím s týmto čo tu odznelo, a zároveň rozumiem, že staršia generácia si nedokáže odžiť skúsenosť tej našej,“ začala.

„A to samozrejme nie je útok, ale každý máme názor na všetko a nevyhnutne náš pohľad nemusí byť prínosný pre generáciu, ktorej realita je diametrálne odlišná, než tá naša. Píšem to v znení ,chcenia prispieť’ opačným pohľadom,“ napísala.

Neskôr svoj názor doplnila aj v komentári pod videom, kde vysvetlila, že podľa nej dnešná generácia čelí inému typu tlaku.

„Ale vy porovnávate dve neporovnateľné doby. Ľudia nie sú vyhorení zo ,životných výziev’, ale z neustálych stimulov, ktoré v tej dobe neboli – obrazovky, sociálne siete, správy z každého rohu sveta, a hlavne nikdy nekončiaca dostupnosť iným – skrz whatsapp, e-mail,“ uviedla.

Podľa Momy je problémom aj množstvo povinností a neustála dostupnosť, ktorú priniesli moderné technológie.

„Ráno príde e-mail a cez deň 3 pripomienky, aby človek naň odpovedal (bol stále dostupný). Vyhorenie tejto generácie nie je o tom, že nezvládajú bežné veci, ale že sú prehltení absolútne neproduktívnymi mikro-taskami, ktoré nastavila dnešná doba,“ vysvetlila.

„Niekde sa to nazýva aj ,meetingy’ a ,brainstormingy’ … ktoré by ani nemuseli byť. Všetkého je príliš veľa, a my ľudia na to nie sme stavaní a ani nemáme páky to zvládať,“ dodala.

Ak máš šoubiznis v malíčku, TÝCHTO influencerov by si mala poznať

Zdroj: Instagram/martinahornakova/denniksme

Odporúčané články

Viac z kategórie Aktuálne/Šoubiznis