pinterest.com

Ach, ten alkohol! Niekde sa hovorí, že nám dáva krídla a keď nie tie skutočné, tak aspoň dobre rozväzuje ústa a dáva nám pocit sebavedomia. To je jeden z tých „príjemnejších“ faktorov, ktorý nám alkohol ponúka. Avšak, všetci sa asi zhodneme na tom, že nasledujúci deň už taký veselý nie je.

Čo teda robiť, aby sme po prehýrenej noci nevyzerali ako zbitý pes? Ponúkame ti pár tipov od Dr. Jeremyho Fishera aby si aj po „opici“ mala úsmev na tvári.

Ako pripraviť telo na alkohol? 

  1. Voda nad zlato

Možno to bude znieť ako klišé, ale hydratácia je naozaj dôležitá aj čo sa týka tejto záležitosti. Alkohol je močopudný, čo má za zodpovednosť prípadnú dehydratáciu, ktorá je hlavnou príčinou symptómov opici. Preto nemaj z čistej vody strach.

  1. Stop kofeinu.

V deň D vynechaj nápoj s obsahom kofeínu. Na kráse ti už určite nepridá. Pôsobí na tvorbu moču a v kombinácií s alkoholom len zhoršuje stratu tekutín.

Čo však ranná šálka kávy po veľkom fláme?

Ak si teda bez kávy svoje ráno nevieš predstaviť , dopraj si naozaj len jednu a doplň ju veľkým množstvom tekutín (najlepšie čistou vodou) tým vyrovnáš množstvo vody v tele.

  1. S plným bruchom sa lepšie pije.

Je to trošku neurčité, ale výsledky sú zaručene lepšie ak sa naješ.

„Jedlo v žalúdku spomalí vstrebávanie alkoholu do krvi, takže tvoja pečeň má viac času na detoxikaáciu alkoholu, čo spôsobuje menšie nahromadenie zlých kyselín, ktoré majú za vinu nepríjemné pocity po požití alkoholu“, vraví doktor. Správna strava má byť plná bielkovín alebo zdravých tukov.

alkoholizmus-abstinent-pitie-mladych

foto: pinterest

  1. Využi vitamíny!

Pomáhajú obnovovať pečeň a znížiť  zápal spôsobený voľnými radikálmi z trávenia alkoholu. Skús vitamín C v rozpustnej forme. Daj si ale pozor a neprežeň to. Odporúčaná dávka je maximálne 2gramy. Je fajn vziať si ho ráno spolu s vitamínom B. Spolu budú pre tvoje telo pôsobiť ako detox.

  1. Kurkumín

Táto látka je silne protizápalová a môže znížiť zápal, zlepšuje regeneráciu pečene a chráni ju pred toxicitou. Uži jeden gram v deň párty a niekoľko dní potom. Navyše priaznivo pôsobí aj na tvoje kĺby, trávenie a navyše posilňuje imunitu. No, čistá výhra!

Aj na párty mysli na zajtrajšie ráno!

  1. Všetko s mierou

Pi pomaly a s rozumom. Telo má viac času rozložiť alkohol a tým znižuje šancu na možný dunihlav. Na miesto rýchleho „chľastania“ daj prednosť elegantnejšiemu popíjaniu. Dobrým trikom je aj drink s ľadom. Ako sa ľad rozpúšťa, riedi nápoj a tým aj množstvo alkoholu.

  1. Hydratácia po každom alku

Zaveď si pravidlo, že po každom vypitom drinku, kopneš do seba aj nejaké to nealko (najlepšie však čistú vodu). To kladne pôsobí na vylučovane, a tak má telo väčšiu šancu zbaviť sa alkoholu.

  1. Ach, tie farebné pálenky

Všetci dobre vieme, že alkoholový priemysel s nami nehrá férovo, a tak svoje nápoje dofarbuje. Aj tieto látky zhoršujú stav opice.

foto: pinterest

  1. Nie, sýteným malinovkám!

Prosím, mysli na svoju pečeň a nezabíjaj ju ešte viac farebnými „nápojmi“, ktoré sú plné chemikálii. Tie dokonca zvyšujú rýchlosť vstrebávania alkoholu.

  1. Buď fajčiť alebo piť

Áno, najviac ľudí si asi pofajčí pri poháriku, ale nemyslia na to, že regenerácia bude o to ťažšia.

 

Regenerácia

A čo už ráno? Netreba sa ľutovať ani opúšťať, asi ti to nik lievikom do úst nelial. Sprav si vodu s citrónom, doplň vitamín C a B, choď si dať ľadovú sprchu, vzchop sa a vybehni na prechádzku alebo si zacvič! Áno, myslím to vážne. Šport uvolňuje endorfíny šťastia, a preto bude pre teba svet znova gombičkou. 🙂

Toto sa oplatí čítať

Viac z kategórieLife